windows_repair4.png

Počítač bliká, nedá sa prihlásiť

Ako na diskotéke, presne tak to vypadlo keď nás klient zavolal na pomoc k svojmu miláčkovi. Počítač sa normálne zapol, Windows 7 sa pekne načítaval až zrazu prišiel zlom a tesne predtým ako sa objaví „Vitajte“ sa zasekol a začal blikať.

Nebolo pritom možné nič urobiť, žiadne „ctrl+alt+del“. Frekvencia blikania narastala, až nakoniec nadobudla detská izba atmosféru diskotéky. Safe mode takisto nepomohol a skončil rovnako blikaním.

Riešenie:

Ako sme už v predchádzajúcom blogu spomínali Win7 je úžasný operačný systém. Hneď po štarte počítača sa opakovaným stlačením klávesy F8 dostanete do obrazovky, kde si viete zvoliť možnosť „Repair your computer„. Následne vyberiete jazyk, prihlásite sa a zobrazí sa Vám obrazovka „System Recovery Options„. Zvolenie možnosti „System restore“ pomôže navrátiť Váš počítač do obdobia pred vznikom problému. Táto niekoľko minutová operácia ukončila naše disco a počítač bolo opäť možné používať.

Windows Recovery Options

Matej

Matej

Špecializujem sa na webové technológie. Mám však rád akúkoľvek technickú výzvu a riadim sa mottom "Kvalitne a bez čakania".