WinBlackScreen.jpg

Čierna obrazovka po štarte

Poznáte ten pocit, alebo ste o ňom už minimálne počuli, keď zapnete počítač, zadáte svoje prihlasovacie údaje a zrazu tma 🙂 O takéto prekvapenie sa postaral počítač našej zákazníčky, ktorá neváhala a ihneď zavolala IT Mana na pomoc.

Príčin objavenia čiernej obrazovky po štarte je niekoľko, napr.: chyba v registroch počítača, aktualizácie alebo škodlivý software. V tomto blogu by sme vám radi ukázali ako v takomto prípade postupovať.

Spustit-ako

Krok č.1 – Nestratiť hlavu
Aj keď vaša obrazovka vyzerá ako čierna diera, môžete ďalej Váš počítač plnohodnotne používať. Stlačením „ctrl+alt+del“ sa dostanete na obrazovku odkiaľ viete spustiť správcu úloh (task manager). Tam pri výbere novej úlohy (new task) otvoríte okno „Spustiť“ (Run). Spustenie explorer.exe, môže vyriešiť Váš problém. To ale nebol náš prípad. Pre prístup k súborom však môžete stlačiť „Win + E“ a otvorí sa Vám „Tento počítač“ (My computer).

Nova uloha

Krok č.2 – Opravte systémové súbory
A to je čo? Netrápte sa, Win 7 je priam dokonalý operačný systém a túto operáciu poriadne ulahčil. Spustite príkazový riadok (Štart -> zadáte cmd -> pravý klik, „Spustiť ako administrátor“). Nezlaknite sa, otvorí sa Vám príkazový riadok 🙂 Tu už iba zadáte sfc/scannow, stlačíte enter a spustí sa kontrola systémových súborov. Po dokončení kontroly počítač reštartuje. Toto vyriešilo problém u našej zákazníčky.

Krok č.3 – Kontaktujte IT Mana
Nestrácajte zbytočne Váš čas, zavolajte IT Mana a on Váš problém rýchlo vyrieši.

Matej

Matej

Špecializujem sa na webové technológie. Mám však rád akúkoľvek technickú výzvu a riadim sa mottom "Kvalitne a bez čakania".